Jak wybrać dobre krzesełko do karmienia?

  • 29.09.2017, 14:57
  • Grupa Tipmedia
Jak wybrać dobre krzesełko do karmienia?
Karmienie noworodka i dziecka, to ważny etap w życiu małego człowieka, ale także wyzwanie dla każdego rodzica. W miarę, gdy dziecko rośnie, zmieniają się jego potrzeby żywieniowe oraz sposób karmienia.

Rodzice już od najwcześniejszego dzieciństwa dziecka starają się, by uczyć je samodzielnego jedzenia przy rodzinnym stole. Bardzo pomocne stają się w tym okresie krzesełka do karmienia.

Nauka siadania jest często sprawą indywidualną każdego dziecka, niektóre dzieci próbują już siadać kiedy mają pół roku, inne gdy mają więcej miesięcy lub później. Zdobywanie nowych umiejętności wymaga czasu, zazwyczaj małe dziecko szybko się uczy, a krzesełko do karmienia ma właśnie mu w tym pomóc.

Wybierając odpowiednie krzesełko do karmienia, rodzice powinni pamiętać, by takie krzesełko było przede wszystkim bezpieczne dla dziecka. Dlatego dobre krzesełko do karmienia musi być wyposażone w szelki lub pasy zapewniające dziecku bezpieczeństwo podczas korzystania z krzesełka. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom dziecko wygodnie zasiądzie do jedzenia i na pewno z niego nie wyjdzie lub wypadnie. Nowoczesne krzesełka  do karmienia wyposażone są w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa lub te zapinane tylko na biodrach.

Rodzice, którzy chcą zdecydować się na konkretny model krzesełka do karmienia powinni również pomyśleć czy krzesełko ma być składane. Do składanych krzesełek należą plastikowe, które łatwo i szybko złożyć, idealnie nadają się one do podróży czy do przechowywania na małych powierzchniach mieszkalnych. Zaletą plastikowych krzesełek do karmienia jest również to, że łatwo je można wyczyścić. Jeśli chodzi o krzesełka drewniane do wyboru są te, które z krzesełka do karmienia można zmienić na krzesełko i mini stoliczek do rysowania.

Dla wymagających rodziców dostępne na rynku są krzesełka wielofunkcyjne składane z regulowaną, wyciąganą tacką i wygodnym miękkim, regulowanym siedziskiem, opuszczanym podnóżkiem oraz kółeczkami, które ułatwiają przemieszczanie krzesła. Wybór krzesełek do karmienia jest bardzo szeroki, dostępne są różne ich modele, klasyczne i te bardziej nowoczesne. Co najważniejsze o czym warto pamiętać to, by zapewniały dziecku bezpieczeństwo oraz by czuło się komfortowo. Dzięki temu nauka jedzenia będzie dla dziecka cennym doświadczeniem.

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:

Pozostałe