Tęznia Solankowa w Głubczycach - GŁOSUJ!!!!

  • 4.04.2018, 08:27 (aktualizacja 04.04.2018 08:36)
  • Marek Mikitka
Tęznia Solankowa w Głubczycach - GŁOSUJ!!!!

Zagłosuj, proszę na budowę TĘŻNI SOLANKOWEJ w Głubczycach. Głosować można za pomocą internetu. Wystarczy wejść na stronę Urzędu Miasta Głubczyce w zakładkę Budżet Obywatelski

ZAGŁOSUJ TUTAJ

"GŁOSOWAĆ" lub osobiście w sekretariacie Urzędu Miasta Głubczyce, sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury lub w bibliotece miejskiej w ratuszu. Tężnia będzie służyła Tobie i Twoim bliskim. Korzystanie z tężni będzie bezpłatne a korzystać z niej będzie można przez cały rok. Więcej informacji:

Więcej informacji

PROSZĘ UDOSTĘPNIJ - TAKA OKAZJA MOŻE JUŻ SIĘ WIĘCEJ NIE POWTÓRZYĆ.

Marek Mikitka

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szymon
Szymon 26.04.2018, 09:24
Smutne jest to , że prowadził Pan kampanię negatywną. Nie zachwalanie swojego pomysłu, tylko krytykowanie innych. Opowiadał Pan głupoty o tym , że lodowisko będzie otwarte kilka dni w roku itp. Proszę podjechać do Głogówka czy Głuchołaz . W tym roku lodowiska były otwarte tam po cztery i pół miesiąca. Swoim zachowaniem w trakcie tego głosowania zniżył się Pan do najgorszych politycznych wzorców. W moich oczach stracił pan całkowicie. Wiedziałem że jest pan osobą "antysportową ", ale tu chodzi o młode rodziny które odpychamy z Głubczyc robiąc tu zagłębie emerytów i rencistów. Proszę zwrócić uwagę na to czego potrzebuje przeciętna młoda rodzina z dziećmi. Pracy, mieszkania i rozrywek. W tej chwili pracę można jakąś znaleźć, Ale co potem ? Działek pod budowę gmina od wielu lat nie ma. Na basen trzeba jechać do Krapkowic, Kietrza, Raciborza. Na lodowisko do Krnova, Głogówka , Raciborza itd. To lepiej od razu osiedlić się w Raciborzu czy Krapkowicach. Jeszcze bardziej dziwi mnie postawa Pana kolegów np. szefa ZHP . Człowiek który w każde ferie wynajmuje autobusy żeby zawieźć dzieci na lodowisko do Pszowa , mówi że to głupi pomysł z tym lodowiskiem ? Jak szanowałem tego człowieka to zaczynam mieć jakieś podejrzenia. Na koniec mam nadzieję , że burmistrz wykona obie inwestycje , a Panu życzę miłych dni urlopu spędzonych w tężni .
marian_pospiszel
marian_pospiszel 26.04.2018, 09:25
Panie „Szymonie” smutne to jest to że wypisuje Pan takie bzdury. Smutne jest również to że faktycznie ktoś potraktował tę kampanie głosowania jako kampanię wyborczą i grał nie fer. Mówię tak bo plakaty reklamujące projekt budowy tężni solankowej w naszym mieście były nagminnie zrywane, i to jest nie w porządku. Jeżeli uważa Pan ze uświadamianie ludzi co do lodowiska że nie będzie to lodowisko takie jakie jest Krnowie, tylko forma ślizgawki, której możliwość otwarcia jest w dużej mierze uzależniona od temperatury jaka panuje na dworze jest krytykowaniem konkurencyjnego projektu to niech tak będzie. Sporo ludzi właśnie myślało że będzie to lodowisko z prawdziwego zdarzenia uważałem zatem aby te właśnie „głupoty” zdementować. Nie przyrównywał bym również tego głosowania do politycznych wzorców głosowania. Nigdy w życiu nie startowałem w żadnych politycznych wyborach i takiego zamiaru nadal nie mam. Ale widzę że Pan, Panie „Szymonie” coś na ten temat wie. Zapewniam Pana że mój projekt powstał bez żadnego politycznego podtekstu. Powstał całkowicie bezinteresownie, aby służył ogółowi społeczeństwa.
Pisze Pan, Panie „Szymonie”, że w Pańskich oczach straciłem całkowicie, co prawda nie pisze Pan dokładnie co, ale powiem Panu jedno, straciłem w Pańskich oczach – to jest tylko jedna para oczu, ale zyskałem w 1006 par oczu, bo tyle osób poparło właśnie mój projekt. Wobec tego postanowiłem ze ni będę ubolewać nad tą jedną parą Pańskich oczu. Czuję się jednak urażony tym że nazwał mnie Pan osobą „antysportowa” Panie „Szymonie” muszę panu powiedzieć że co prawda w młodości, ale Pan również z czasem osiągnie mój wiek, zapalczywie grywałem sportowo w warcaby i karty, próbowałem również bierek, ale mi to raczej nie szło.
Wyobraź Pan sobie, że jeździłem również i to całkiem nieźle na łyżwach (takich przykręcanych do butów) Pan chyba nie wie o czym mówię, no ale cóż – różnica pokoleń. Na tych przykręcanych do butów łyżwach wraz z kolegami grywaliśmy w hokeja na naszym łabędzim stawie w parku. Jednak przed meczem sami musieliśmy ze stawu usunąć śnieg. Mówi Pan że z Głubczyc robi się zagłębie emerytów i rencistów ( tu przypominam że Pan też kiedyś będzie emerytem, a młodość zapewniam Pana przeleci bardzo szybko), proszę zwrócić uwagę że tak się dzieje na całym świecie nie tylko w Głubczycach, małe miasteczka tak właśnie wyglądają. Twierdzi Pan że w Głubczycach nic nie ma dla młodzieży i dzieci, tutaj to chyba się Pan Panie „Szymonie” trochę zagalopował, pozwolę sobie wymienić kilka obiektów.
1. Basen miejski – jeden z piękniejszych na Opolszczyźnie i nie tylko
2. Boiska ORLIK
3. Trzy siłownie
4. Nie wiem jak to się nazywa z angielskiego, ale przyjęło to u nas nazwę „Małpiego Gaju”ul. Pocztowa.
5. Kryta pływalnia dla dzieci
6. Kilkanaście placów zabaw dla dzieci
7. Ścieżki rowerowe
8. Pięknie wyasfaltowane alejki parkowe, przygotowane do jazdy na rolkach czy deskorolkach
9. Piękna aleja spacerowa w lipach
10. korty tenisowe
11. stadion miejski
12. Boiska przyszkolne
13. Skejt Park
14. Stoły do gry w tenisa stołowego
15. Hala sportowa ul. Olimpijska
16. Hale sportowe w szkołach
17. Sekcje sportowe
18. MOK i kółka zainteresowań
19. …..........................................
Myślę ze po dłuższym przemyśleniu znalazło by się jeszcze parę atrakcji dla młodzieży w naszym mieście. Ale i z tego co jest, nasza młodzież nie za bardzo korzysta, a jest i taka część młodzieży która wzięła sobie za punkt honoru że wszystko co się robi w naszym mieście należy zdewastować. Czego przykłady staram się co jakiś czas pokazać w TV Pogranicze. Tak też się składa, że w tych miastach o których Pan, Panie „Szymonie „ pisze nie ma wszystkich atrakcji jakie są w Głubczycach a w Głubczycach nie ma tego wszystkiego co jest w tamtych miastach. I jest to całkiem normalne. Pisze Pan że młodej rodzinie z dziećmi, do szczęścia potrzebna jest praca i rozrywki. Wnioskuję z pańskiej wypowiedzi że pracę Pan i małżonka macie i chyba jesteście z niej zadowoleni. Do pełni szczęścia potrzebna wam tylko ślizgawka, bo inaczej to opuścicie Głubczyce.
No cóż wybór należy do Państwa. A jeżeli chodzi o mojego „kolegę” Ryszarda Kańtocha, komendanta ZHP Głubczyce, to właśnie on wie najlepiej ile razy przez te lata kiedy wozi dzieci na lodowisko do Raciborza musiał odwołać wyjazd z powodu tego że jest za ciepło na dworze i na „lodowisku” stoi woda. Myślę również ze i Panu Ryśkowi jest to całkiem obojętne czy Pan go będzie szanował czy też nie . Tym bardziej że ani Pan Rysiek ani też ja nie wiemy kto kryje się pod ksywką „Szymon”. Ja jak mam coś do powiedzenia to mówię to prosto w oczy lub się podpisuję pod swoją wypowiedzią pełnym imieniem i nazwiskiem. Panu niestety tej odwagi zabrakło. Myślę że mój dalszy wywód i tak nic nie zmieni w Pańskim postępowaniu i w Pańskim ego.
Życzył mi Pan miłego spędzenia urlopu przy tężni za co dziękuję.
Ja życzę Panu miłego ślizgania się na ślizgawce czy to w Raciborzu, czy w Pszowie, czy w Głuchołazach, oraz w Głubczycach, a dlaczego w Głubczycach to zachęcam do obejrzenia już niebawem programu w TV Pogranicze, pt: „Z wizytą u Burmistrza”
Pozdrawiam Marian Pospiszel.
Tomasz_OGL
Tomasz_OGL 26.04.2018, 09:20
I dobrze niech się Głubczyce rozwijają.
Michał
Michał 7.04.2018, 19:13
Trochę to dziwne, smutne i przykre...
Skoro budżet obywatelski to i obywatelskie głosowanie - tymczasem na tv pogranicze trąci trochę poprzednią epoką!
Tężnia... OK, niech będzie, ale pozostałe projekty zgłoszone przez innych również z samego szacunku warto byłoby przedstawić. Skoro mają wybierać ludzie, to powinni wiedzieć między czym wybierają.
Osobiście nie mam nic do żadnego z projektów, ale...
Niby mamy demokrację, niby jesteśmy ludźmi kulturalnymi a kiedy przychodzi moment decyzyjny to zapominamy i kierujemy się wyłącznie swoim ;-(
marian_pospiszel
marian_pospiszel 26.04.2018, 09:04
Panie Michale!
Myślę że nie ma w tym nic dziwnego, ani smutnego, ani przykrego, ani też tym bardziej nie trąci poprzednią epoką. Jeżeli Pan nie wie to powtórzę to jeszcze raz i Panu (a powtarzam to jak mantrę). telewizja Pogranicze jest moją prywatną komercyjną telewizją. (myślę że wie Pan co to jest komercja). Poprzedni program w którym wszyscy przedstawiamy swoje projekty - zarówno realizacja tego programu jak i jego emisja cały tydzień - 74 emisje. Był sponsorowany właśnie prze zemnie Mariana Pospiszela Właściciela TV Pogranicze. Czy to dziwne, może tak, czy to smutne, może tak, czy to przykre - a no tak że są ludzie którzy tak myślą. A w poprzedniej epoce nikt by takiego programu nie zrobił bo nie było budżetu obywatelskiego ani prywatnych mediów. I przykre jest to że Pan zamiast mi podziękować za moją dobrą wolę i wyłożone moje pieniądze na sponsoring innych projektów niż mój doszukuje się Pan dziury w całym.
Pozdrawiam Pana I myślę że spotkamy się przy TĘŻNI gdzie będziemy wdychać tak wszystkim potrzebny jod.

Pozostałe